Filmy faszyzm, ucieczka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje faszyzm, ucieczka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sally Perel, żydowski chłopak uciekając przed hitlerowcami, trafia do organizacji komsomolskiej w Grodnie, gdzie wciela się w żarliwego wyznawcę ideologii komunistycznej. Los sprawia, że wpada w ręce wyznawców ideologii wyższych ras... i okazuje się dla nich najczystszym egzemplarzem aryjczyka, godnym szlifowania swych umiejętności w kuźni kadr faszystowskiego państwa.
Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest prosta: może przeżyć tylko jedna osoba...
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.


Ludzkie dzieci

7,1
7,7
Jest rok 2027. Kiedy umiera ostatnie narodzone 19 lat temu dziecko, ludzie tracą wiarę, że ludzki gatunek przetrwa. Adaptacja powieści Phyllis Dorothy James.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.

Obława

6,1
To dramatyczna opowieść o obławie zorganizowanej przez rząd Vichy w trakcie której około 9 tysięcy francuskich policjantów pojmało 13 tysięcy francuskich Żydów. Większość z nich trafił do obozu w Auschwitz.
Czerwiec 1940 roku. Władze francuskie tworzą obóz dla internowanych w miasteczku Les Milles. Znajdują się tutaj między innymi intelektualiści niemieccy oraz Żydzi. Wobec kapitulacji Francji, Charles Perrochon stara się przenieść wszystkich w bezpieczne miejsce. Jedyne wsparcie otrzymuje z rąk amerykańskiej dziennikarki Mary-Jane. Miejscem schronienia ma być Maroko.
Niemcy, początek lat trzydziestych. Policja ogłasza przez radio, że z więzienia zbiegł komunista Hans Szulc (Gennadi Michurin). Uciekinier, z odezw rozlepionych przez przez swoich towarzyszy, dowiaduje się, że partia komunistyczna apeluje do proletariatu, by protestowali przeciwko sądowi nad nim. Szulc postanawia więc wrócić do więzienie i zrobić z sali sądowej trybunę dla oskarżenia faszystów...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…